W dniach 10 - 13 października na chorwackiej wyspie Hvar Spartan po raz pierwszy zorganizował swoje Mistrzostwa Świata OCR100 & Sprint. Bez dwóch zdań były to najlepsze mistrzostwa świata OCR100. Spartan postawił tutaj poprzeczkę bardzo wysoko, pod każdym względem.
Długo mógłbym pisać o tych zawodach, ale przede wszystkim chcę w tym artykule skupić się na naszych zawodnikach, naszych reprezentantach, którzy z orzełkiem na piersi pokonywali w oszałamiającym tempie tor OCR100 położony w tak pięknym miejscu, że aż dech zapierało.
Panie i Panowie, niezmiernie miło jest mi poinformować, że:
Władek Sokołowski zdobywa tytuł Wicemistrza Świata Spartana OCR100
Kasia Jonaczyk zostaje Wicewicemistrzynią Świata Spartana OCR100
Wyniki wszystkich naszych reprezentantów podczas OCR100 w Hvar.
Kobiety
Kasia Jonaczyk - 3 miejsce - mały finał
Anna Garlacz - 5 miejsce - ćwierć finał
Gabriela Bruzdowicz - 9 miejsce - 1/8 finału
Anna Solakiewicz - 11 miejsce - 1/8 finału
Natalia Cicha - 19 miejsce - 1/16 finału
Helena Głowacka - 27 miejsce - 1/16 finału
Paula Kulig - 28 miejsce - 1/16 finału
Ciekawostka - Kasia Jonaczyk miała najlepszy czas tych zawodów 32,832 sekundy.
Mężczyźni
Władek Sokołowski - 2 miejsce - finał
Przemysław Jańczuk - 11 miejsce - 1/8 finału
Franciszek Głowacki - 14 miejsce - 1/8 finału
Jan Tatarowicz - 15 miejsce - 1/8 finału
Grzegorz Matyszewski - 20 miejsce - 1/16 finału
Jakub Zawistowski - 25 miejsce - 1/16 finału
Bartosz Stefańczyk - 27 miejsce - 1/16 finału
Mateusz Strupiński - 38 miejsce - eliminacje
Marek Podgórski - 43 miejsce - eliminacje
Wojtek Rychlewski - 50 miejsce - eliminacje
Tymon Szuflicki - 56 miejsce - eliminacje
Trzeba przyznać, że Spartan zrobił mega zawody. Nie było mnie tam, niestety. Z tego jednak co widziałem i rozmawiałem z zawodnikami, to były to najlepsze mistrzostwa, a właściwie najlepsze zawody OCR100, jakie kiedykolwiek zorganizowano. Począwszy od medali (ruchomych), oprawy wizualnej, lokalizacji, brak opóźnień, dekoracji, po transmisję live na telewizyjnym poziomie. To, co nie do końca zagrało, to ponownie tor miał być standardowy, a ponownie taki nie był. Trampoliny popsuły się podczas treningów i zastąpiono je skrzynkami. Poza tym zamiast pięciu "islands steps" (to te podesty przed ringami), były cztery. To tyle ile udało się wyłapać z zewnątrz. Ciekawe jak sami zawodnicy oceniają ten tor. Byliście, widzieliście? Dajcie nam znać.
Z drugiej strony nie mamy się co przywiązywać do formy obecnego standardu, gdyż od przyszłego sezonu ma on ulec solidnym modyfikacjom. Generalnie chodzi o to, aby zawodnicy nie przeskakiwali przez przeszkody, tylko je pokonywali. Zmian należy oczekiwać dla "Offset steps" (Ninja steps), Kołowrotów, Klifów oraz Tarzana. Prawdopodobnie jedna ze ścianek zostanie zlikwidowana. Nie są to potwierdzone informacje, ale brzmią dla mnie logicznie i przekonywająco, więc sądzę, że mogą się ziścić. Pożyjemy, zobaczymy.
Tak sobie myślę, że należałoby też podać pełne podium.
Kobiety
Mężczyźni
Iurii Prokudin
Władysław Sokołowski (POL)
Ahgie Radan (PHI)
MŚ Spartana OCR100 to jednak nie wszystko, co działo się w ten weekend na wyspie Hvar. W niedzielę mieliśmy również pierwsze w historii tej marki Mistrzostwa Świata na dystansie Sprint (teoretycznie 5km, w praktyce wyszło 6,5km).
Poznajcie zwycięzców w kat PRO:
Kobiety
Nicole Mericle (USA)
Zuzana Kocumova (CZE)
Klara Lokajickova (CZE)
Mężczyźni
Stijn Lagrand (NED)
Gregory Basilico (FRA)
Frank Oosterom (NED)
Warto zaznaczyć, że w kategorii wiekowej na tym dystansie na drugim miejscu zameldowała się Emilia Petela. Brawo. Wspomnę jeszcze o Mateuszu Strupińskim, który otarł się o podium w kat. wiekowej i zajął czwarte miejsce z niewielką stratą do trzeciego.
Chcę jeszcze zaznaczyć, że dzień wcześniej na dystansie Beast nasze dziewczyny zaszalały i w kat. Elite wygrała wspomniana już Emilia Petela, a na drugim miejscu, wracająca do rywalizacji po kontuzji, Agata Pietroszek. Brawo.
Comments